Barvy, laky, spreje, tmely, malířské nářadí za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradí (Po-Pá: 8:00-17:00)

  Tipy a triky jak vymalovat dětský pokoj

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 18.09.2023

  Tipy a triky jak vymalovat dětský pokoj 

  Barvy v interiéru výrazně ovlivňují náladu lidí a celkovou atmosféru v dané místnosti. Při zařizování dětského pokoje je výběr odstínů o to důležitější. Dětský pokoj je místem pro hru, odpočinek a vzdělávání. Její zařízení by tedy mělo kombinovat všechny tyto požadavky a zároveň být pro děti příjemným a útulným místem. Nesmíme zapomínat ani na funkční stránku, proto v tomto článku naleznete tipy a triky jak vymalovat dětský pokoj.

  undefined

   

  Jaké odstíny barev vybrat do dětského pokoje 

  Pro dětský pokoj jsou ideální odstíny barev, které budou podněcovat kreativitu a zároveň budou vyvolávat pocit spokojenosti a harmonie. Výběr odstínů závisí také na velikosti pokoje a věku dítěte. Obecně platí, že výraznější odstíny dodávají interiéru veselý nádech a jemné pastelové odstíny jsou ideální pro soustředěné a tvůrčí aktivity. Pozor, aby barev nebylo příliš mnoho, může to působit rušivě.  

  Dětský pokoj by měl být zároveň dostatečně světlý, na což má opět vliv výběr vhodných odstínů. Věčně moderní jsou světlé odstíny béžové, šedé, zelené či klasické bílé. Při výběru světlých odstínů na stěny je velmi důležitý typ zvoleného nátěru, aby byla barva dostatečně odolná, omyvatelná a snadná pro údržbu.

  undefined

  Pohodlí a funkčnost 

  Dětský pokoj je vhodné rozdělit na zóny odpočinku, zábavy a prostoru pro vzdělávání. Mezi nejdůležitější prvky patří: 

  - pohodlná a praktická dětská postel 

  - dostatek úložného prostoru 

  - pracovní stůl a židle – oblíbené a praktické jsou rostoucí stoly a židle 

  - relaxační koutek 

  - kvalitní osvětlení 

  Jak vymalovat dětský pokoj 

  Po výběru vhodných odstínů je neméně důležitý výběr konkrétního typu barvy. Do dětského pokoje jsou ideální barvy odolné vůči oděru, omyvatelné barvy či antialergické barvy. Vybrat si můžete z velkého množství odstínů. Při výběru odstínů můžete zapojit také děti 😊 

  Do dětského pokoje jsou vhodné také různé nálepky na stěny, speciální dekorativní barvy, se kterými vytvoříte různé obrazce dle vlastní fantazie. Velice oblíbená je magnetická nebo tabulová barva a také svítící transparentní lak, kterým vytvoříte noční oblohu či jiné motivy. 

  undefined

  Svou fantazii můžete naplno projevit i při přemalování nábytku. S kvalitními nátěry na nábytek dokážete jednoduše přeměnit či obnovit starší nebo nudný nábytek na veselý a moderní, který bude dokonale zapadat do dětského pokoje. 

   

  undefined

  Tipy pro dokonalý výsledek z malování 

  Před samotným malováním stěn je třeba odsunout nábytek a opravit případné nedokonalosti stěn. Zakryjte maskovacími fóliemi a pásky všechny části, které chcete ochránit před nežádoucím zabarvením. Před samotným malováním stěn je nutno použít penetrační nátěr, který sjednotí podklad, sníží spotřebu vrchního nátěru a zabrání vytváření fleků. Oblíbený je speciální nekapající penetrační nátěr Wall Sealer Non Drip, díky kterému bude práce jednodušší a „čistší“. Na malování si pořiďte kvalitní malířské válečky a štětce, které zajistí dokonalý hladký výsledek beze šmouh a zaschlých vláken. Nakonec aplikujte vrchní nátěr v doporučených vrstvách podle technického listu, aby si nátěr zachoval své vlastnosti co nejdelší dobu.  

  undefined

   

  Sdílet
  Copyright © 2024, xbarvy.cz