Barvy, laky, spreje, tmely, malířské nářadí za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradí (Po-Pá: 8:00-17:00)

  Valentýnské dekorace - návod krok za krokem

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 12.02.2024

  Vlastnoručně vyrobené dekorace (nazývané také DIY = "do it yourself") jsou originální, často i ekologické, neboť při jejich výrobě se zužitkují či recyklují starší věci.

   

  Ke svátku sv. Valentýna jsme vyrobili dvě dřevěné tabulky a přinášíme také návod krok za krokem.

  Dřevěná tabulka na zavěšení

  Na výrobu jsme použili:

  Postup výroby:

  Vnitřek rámečku jsme olepili malířskou páskou Deltec Gold, která ochránila vnitřek rámečku před nežádoucím zabarvením. Okraje rámečku jsme natřeli matnou barvou na dřevo a kov - Everal Aqua 10 v moderním tlumeném zeleném odstínu s označením TVT K448. Barvu jsme aplikovali plstěným válečkem, který zanechává hladkou strukturu. Váleček se prodává spolu s malířským rámem a vaničkou jako set za výhodnou cenu. Okraje a rohy jsme dokončili pomocí zkoseného 35mm štětce ANZA.


  Na dřevěná srdíčka jsme nastříkali zlatý sprej Maston Decoeffect Gold. Po zaschnutí jsme srdíčka nalepili vteřinovým lepidlem. Na zadní straně jsme připevnili provázek sešívačkou. Hotovo, minimalistická dřevěná tabulka je připravena k zavěšení :)

  drevena-tabulka
  drevena-tabulka-na-zavesenie

  Dřevěná tabulka se srdíčky

  Na výrobu jsme použili:

  Dřevěnou destičku jsme natřeli OSMO ochrannou olejovou lazurou v šedohnědém odstínu 907. Využili jsme malé balení ve vzorkovém sáčku, které na náš projekt bohatě stačilo. Po zaschnutí jsme štětcem aplikovali matnou barvu Everal Aqua 10 v bílém odstínu. Nanesli jsme tenkou vrstvu a štětcem jsme barvu vytírali, abychom dosáhli vintage efektu.

   

  Dřevěná srdíčka jsme nastříkali červeným pololesklým sprejem Maston One a po zaschnutí jsme na srdíčka nalepili písmenka pomocí vteřinového lepidla. Nakonec jsme hotová srdíčka jsme nalepili na deštičku

  tabulka-so-srdieckami
  tabulka-valentin-diy
  Sdílet
  Copyright © 2024, xbarvy.cz